Отборът на Деян Иванов с втора победа в Италия

Отборът на Казерта, с Деян Иванов в състава си, постигна втора победа за сезона в италианското първенство по баскетбол за мъже.

В 16-ия кръг Казерта победи гостуващия Рома с 54:35 (7:12, 19:16, 12:19, 16:6) точки в 16-ия кръг. Иванов игра 17 минути като титуляр и се отличи с 3 точки, 4 борби и 1 отнета топка. Другият българин Божидар Аврамов пропусна срещата. Казерта е на последно място в класирането с две победи от 16 мача от началото на сезона.

Шампионът Гюсинг, с българите Чадар Костов и Александър Янев, загуби от гостуващия Капфенберг със 77:91 (20:25, 16:19, 20:26, 21:21) точки в среща от 22-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Австрия.

Янев беше титуляр, игра 26 минути и беше най-резултатен с 23 точки. Той добави към статистиката си 2 борби, 3 асистенции и 1 чадър. Чавдар Костов беше на терена 19 минути и завърши с 5 точки, 3 борби и 1 отнета топка. Гюсинг е на трето място в класирането с 14 победи и 8 загуби.