Рома не успя да съкрати аванса на Юве след 1:1 на "Артемио Франки" (видео)

Преследвачът Рома остана на седем точки зад лидера Ювентус, след като завърши 1:1 при гостуването си на Фиорентина на "Артемио Франки" в дербито на 20-ия кръг на Серия А. И двата отбора се оттеглиха недоволни от резултата, който обаче е справедлив. През първото полувреме домакините доминираха и стигнаха до гол чрез Марио Гомес в 19-ата минута. Гостите започнаха силно втората част и върнаха попадението с гол на Адем Ляич в 49-ата, но постепенно силите ги напуснаха и изпуснаха инициативата.

Така Рома събра 42 точки, докато лидерът и шампион Ювентус, който днес победи Киево с 2:0, има 49. Фиорентина пък остана 6-и с 31 точки.

Рома излезе на "Артемио Франки" с много кадрови проблеми заради контузии и участие на играчи на турнира за Купата на африканските нации.

През първата част домакините бяха по-активният отбор и заслужено стигнаха до попадение. В 19-ата минута Давид Писаро стреля от границата на наказателното поле, а намиращият се пред вратата германски нападател Марио Гомес я отклони неспасяемо в мрежата зад Морган де Санктис. Рома не успя да намери никакъв отговор на Фиорентина през първите 45 минути освен два удара отдалеч на Наинголан, но до гол не се стигна. През втората част обаче столичани започнаха много силно и бързо стигнаха до изравнително попадение чрез бившия играч на Фиорентина Адем Ляич.

След гола футболистите на Рома трайно се настаниха в полето на домакините и създадоха няколко добри положения. В 57-ата минута Франческо Тоти изведе перфектно пред вратата Хуан Мануел Итурбе, но той не успя да преодолее вратаря.

Домакините се стреснаха и заиграха по-офанзивно. В 63-ата минута Хоакин изведе перфектно Фернандес пред вратата, но чилиецът стреля много разсеяно високо и неточно. Минута по-късно отново се стигна до потенциално опасна ситуация пред вратата на Рома, но Куадрадо не успя да нанесе завършващия удар. В 73-ата минута се Марио Гомес на свой ред не успя да се възползва от поредното добро подаване на Хоакин. Рома отвърна с контраатака, но изстрелът на Итурбе мина над вратата.

"Вълците" отново отстъпиха инициативата, а у играчите на Руди Гарсия започна да се забелязва и умора. Две минути преди края Де Санктис се намеси решително след удар на Томович от близка дистанция. В крайна сметка резултатът се запази докрая и така двата тима си тръгнаха с по една точка.
Рома няма загуба в Серия А вече в 10 поредни мача, но в последните си 7 срещи има 5 равенства, което постепенно отдалечи тима от водача Ювентус.