Астън Вила не допусна изненада срещу лидера в Чемпиъншип (видео)

Тимът на Астън Вила не допусна изненада в домакинството си на лидера в класирането на второто ниво в английския футбол Чемпиъншип Борнемут и след успех с 2:1 на "Вила Парк" продължи напред към петия кръг от турнира за Купата на Англия. Новият нападател на "виланите" Карлес Хил отбеляза страхотен гол в пълния си дебют с екипа на новия си клуб след трансфера от Валенсия, за да даде аванс на бирмингамци след 51 минути игра. Андреас Вайман пък удвои преднината на домакините в 71-ата минута, преди в самия край на мача Калъм Уилсън вкара почетно попадение за "черешките", но поредна изненада в турира за Купата на Англия бе далеч от това да се случи.

Принос за това феновете да не станат свидетели на ново "убийство на гигант", като тези от вчерашния ден, имаше и мениджърът на Борнемут Еди Хауи, който направи редица промени в състава на своя тим, очевидно доказвайки, че за него е по-важно представянето на отбора му в Чемпиъншип, където отборът е на първо място.

Въпреки лошата форма на отбора на Пол Ламбърт пред собствена публика в Премиър лийг, домакините успяха да успокоят феновете си с попадения след почивката, макар първата част да не бе особено добра за Вила. Испанецът Карлес Хил откри резултата с много красиво попадение, преди Андреас Вайман да подпечата победата на домакините двайсетина минути преди края на срещата. Крайното 2:1 оформи Калъм Уилсън в последната 90-а минута.

АСТЪН ВИЛА - БОРНЕМУТ 2:1
1:0 - Хил (51)
2:0 - Вайман (71)
2:1 - Уилсън (90)