Левски се бори, но не успя да изненада КРКА

Българският шампион Левски записа поредна загуба в Адриатическата лига, след като тази вечер възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха при визитата си в Словения на КРКА (Ново место) с 61:72 в двубой от XIX кръг в редовния сезон на надпреварата.

Димитър Ангелов за пореден път беше най-резултатен за „сините” – 19 точки, а Павел Иванов и Алекс Симеонов добавиха съответно по 17 и 10 точки.

Домакините от Словения започнаха силно и бързо натрупаха аванс, докато за първите пет минути едниствените точки за Левски дойдоха след два наказателни удара на Димитър Ангелов – 2:10. В средата на частта „сините” увеличиха актива си след нови два фала на Павлин Иванов, но като цяло нападението на българите определено не вървеше. Това даде възможност на КРКА да стигне до 18:4, но в самия край Павлин Иванов и Павел Иванов сполучиха при стрелбите си и българския шампион завърши първите десет минути с девет точки пасив – 9:18.

През втория период наставникът на КРКА пусна в игра всички резерви, което се отрази на играта на тима му. Това, от своя страна, даде глътна въздух на баскетболистите на Левски, които бързо усетиха шанса си и в самия край на полувремето Димитър Ангелов вкара пет поредни точки за 32:36.

Двата отбора си разминаха по една неуспешна атака в началото на второто полувреме, а първите точки в третата част дойдоха след стрелба от средно разсрояние на Димитър Ангелов. Възпитаниците на Константин Папазов успяваха да се задържат на 3-4 точки зад съперника си почти до края, но в последните три минути Джукич върна в игра титулярите си и разликата бързо стана двуцифрена - 56:45.

В началото на заключителните десет минути българите отново вдигнаха глава и успяха да се доближат на осем точки от КРКА - 53:61 след тройка на един от младоците  отбора – Йордан Минчев, но това бе всичко в този двубой, като до последния съдийски сигнал домакините контролираха напълно събитията на терена и се поздрави с крайния успех – 61:72.

КРКА – Левски 72:61 (18:9; 18:23; 20:13; 16:16)

КРКА: Каштрати 4, Ройч 3, Вангмене 14, Армстед 24, Йоксимович 6, Хукич 4, Затежич 3, Ритлоп 8, Лепорник 6

ЛЕВСКИ: Кармфилов, Ангелов 19, Симеонов 10, Павлин Иванов 2, Павел Иванов 17, Оандие 2, Ивков 3, Минчев 8