Атлетик Билбао и Малага пак не се надвиха

Отборите на Атлетик Билбао и Малага направиха 1:1 в среща от 20-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима отново не съумяха да излъчат победител, след като в сряда вечер направиха 0:0 в първи мач за Купата на краля. По-важният сблъсък между тях ще е в четвъртък, когато ще бъде определен един от полуфиналистите за Купата. Днес "Сан Мамес" видя гол на Микел Сан Хосе (70) и попадение на Хави Гера (78).

В четвъртата минута Рикардо Орта отправи първия удар след началния натиск на домакините. В осмата "лъвовете" имаха първото добро положение. След корнер Чабиер Ечейта отклони, топката премина през малкото наказателно поле без никой да играе с нея.

В 16-ата минута защитата на Атлетик остана безучастна, Самуел Кастийехо стреля от осем метра, но Горка Ираисос внимаваше и изби с крака. В 24-ата Ибай Гомес центрира от фаул, Микел Рико стреля с глава, след което Карлос Камени достигна до топката и изби в корнер. В 38-ата Хави Гера шутира към близкия ъгъл, който беше покрит от Горка Ираисос. Минута по-късно и Камени показа рефлекс. В 44-ата Ариц Адурис стреля с глава при корнер - топката излезе в аут.

След почивката двата тима посъживиха нападенията си. В 59-ата минута Адурис овладя с гръб към вратата и успя да стреля, където Камени внимаваше. В 61-ата Орта шутира по диагонала и не намери очертанията на вратата.

В 70-ата Микел Сан Хосе отбеляза третия си шампионатен гол след изпълнение на корнер. Маркел Сусаета центрира и испанският опорен халф засече с глава от четири метра - 1:0. В 78-ата гостите от "Ла Росаледа" съумяха да изравнят след грешка в защитата на баските. Мигел Торес центрира отдясно, Аймерик Лапорт игра с топката, но само я насочи ниско към далечната греда, където Хави Гера реализира първия си гол за "бланкиблаус" - 1:1.

Тимът на Ернесто Валверде прекъсна серия от четири шампионатни загуби, но остана без победа на своя "Сан Мамес" от 21 ноември насам. Андалуският тим е седми, шест позиции над Атлетик.

Снимки: "Ел Корео"