Уест Хам се измъкна срещу Бристол Сити с късен гол (видео)

Лондонският Уест Хам не допусна изненада и спечели с минималното 1:0 мача си от четвъртия кръг на турнира за Купата на Англия срещу Бристол Сити. Възпитаниците на Сам Алърдайс имаха сериозни трудности на терена на "Ащън Гейт" срещу тима от третото ниво на английския футбол. Все пак с гол на Диафра Сако девет минути преди края на срещата "чуковете" си осигуриха място в петия кръг на най-стария футболен турнир.

Таранът се разписа от непосредствена близост с глава, след като колегата му в атака Андрю Каръл се пребори с бранител на домакините и центрира от аутлинията, а стражът на Бристол Сити Фийлдинг пропусна топката да мине над него и да попадне на главата на Сако, който да отбележи.

Домакините бяха по-активният отбор преди почивката и на два пъти защитници на "чуковете" трябваше да чистят от голлинията удари на Мат Смит, който имаше шанс да изведе тима си напред. В същото време отбраната на "червеношийките", която е най-силното оръжие на отбора в Лига 1 от началото на сезона с 22 допуснати гола в 25 мача, затрудни и нападателите на Уест Хам. Все пак гостите от Лондон бяха близо до откриване на резултата чрез резервата си Диафра Сако, който тресна горната греда на Бристол Сити с мощен удар.

Така се стигна до 81-ата минута, в която Каръл демонстрира физическата си мощ в борба с бранител на домакините и центрира от аутлинията, за да качи топката на главата на партньора си в атака Сако и той да отбележи единственото попадение в срещата.

БРИСТОЛ СИТИ - УЕСТ ХАМ 0:1
0:1 - Сако (81)

БРИСТОЛ СИТИ: Фийлдинг, Айлинг, Флинт, Уилямс, Литъл (75-Уагстаф), Савил (83-Пак), Брайън, Смит, Фриймън (82-Агард), Еманюел-Томас, Смит
УЕСТ ХАМ: Адриан дел Кастийо, Карл Дженкинсън, Джеймс Томкинс, Уинстън Рийд, Аарън Кресуел, Алекс Сонг (57-Морган Амалфитано), Марк Нобъл, Кевин Нолан (88-Ги Демел), Стюарт Даунинг, Енер Валенсия (57-Диафра Сако), Андрю Каръл
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Нолан, Нобъл (Уест Хам)
СЪДИЯ: Лий Мейсън
СТАДИОН: "Ащън Гейт", 12 682 зр.