Савиола се отпуши и донесе важна победа на Верона

Ветеранът Хавиер Савиола отбеляза единствения гол за Верона при домакинската победа над Аталанта с 1:0. Аржентинецът се разписа в 53-ата минута с първото си попадение за сезона, а успехът позволи на тима на Андреа Мандорлини да се отдалечи от опасната зона в класирането. Там обаче останаха бергамаските, които са само на 2 точки от изпадащите.

Домакините бяха по-активни от самото начало, но действаха прекалено еднообразно, с центрирания към Лука Тони. Най-дейни бяха гърците Панайотис Тахсидис и Лазарос Христодулопулос. В 26-ата минута Савиола стреля с глава, но Марко Спортиело изби. До поюивката Верона имаше още едно чисто положение, пропуснато от Тони.

В началото на второто полувреме Христодулопулос намери Савиола и аржентинският нападател откри резултата. Савиола и Лука Тони не успяха да решат всичко в мача с втори гол, а в последните минути Джузепе Биава с глава пропусна да изравни за Аталанта.