Юве не спира да мачка, Погба напомни за Зидан

Италианският шампион Ювентус победи без никакви проблеми Киево с 2:0 и увеличи аванса си на върха пред преследвача Рома. Старата госпожа води с 8 точки пред "вълците", които гостуват тази вечер на Фиорентина. Над всички в срещата на "Ювентус Стейдиъм" бе Пол Погба, който реализира единия гол и бе в основата на втория. Френският техничар напомни с изявите си за бившата звезда на "бианконерите" Зинедин Зидан.

Преди почивката футболистите на Масимилиано Алегри създадоха 5-6 опасности пред вратата на Албано Бисари, но опитният страж действаше на висота. В 42-ата минута Николас Фрей пробва здравината на своята глава при сблъсък със своя сънародник Патрис Евра. След него бранителят на "летящите магарета" лежа няколко минути на игрището, преди да бъде изнесен с носилка с окървавено чело. След това бе време за шоу с марка "Погба".

В началото на втората част френският халф разбърка с прекрасна техника няколко играчи на Киево в центъра, но това бе началото на неговия рецитал. В 60-ата минута Погба отново скри топката на гостите, а веднага след това с чудесен изстрел направи безпомощен Бисари - 1:0 за "зебрите". Скоро след това звездата на домакините посрещна майсторски центриране пред малкото наказателно поле. Кълбото се лепна за крака на френския национал, след което последва шут, който обаче бе отбит. Последва добавка от страна на Стефан Лихтщайнер и 2:0 за Юве. В последните секунди гостите потърсиха изравняване, но страничната греда се оказа чудесен помощник за Джиджи Буфон.

С победата днес шампионите на Италия направиха поредната си крачка към спечелването на поредно Скудето. На трибуните своите аплодисменти щедро раздаваха босът на клуба Андреа Аниели, който бе на мача с дъщеричката си Бая, и легендата и член на Борда на директорите на Юве Павел Недвед.