Калоян с 25 минути, Андора падна от лидера Уникаха

Българският баскетболист Калоян Иванов игра 25 минути като титуляр при загубата на Андора от лидера Уникаха със 74:77 (17:16, 16:22, 25:22, 16:17) точки в среща от 18-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Българинът завърши с 12 точки, 7 борби и 1 асистенция. Андора е на 15-о място в класирането с 5 победи и 13 загуби от началото на сезона, а лидер е Уникаха Малага с 15-3.

В първенството на Румъния Университатя Клуж, с Васил Кьосев в състава си, допусна загуба от Стяуа като гост с 98:109 точки в мач от 16-ия кръг. Кьосев игра 14:31 минути като титуляр, но не успя да се разпише. Университатя Клуж заема последно място в класирането с 15 поражения от 15 мача. В женското първенство на Германия Херне се наложи над гостуващия Хале с 67:55 точки в 15-ия кръг. За домакините Радостина Славова-Нанева записа 17 минути като резерва и завърши с 3 точки, 5 борби и 1 асистенция. Херне е на второ място с класирането с 12 успеха и 3 поражения.

Бившата баскетболна националка на България Радослава Бъчварова игра 25 минути като резерва Кале при загубата на тима с 53:90 точки от Бурж в среща от 16-ия кръг на шампионата на Франция. Бъчварова се отчете с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции. Кале е на последно място в класирането с 1 победа и 15 загуби.