Мемфис прегази Филаделфия

Отборът на Мемфис победи гостуващия Филаделфия със 101:83 и запази второто си място в Западната конференция на Националната баскетболна асоциация. Зак Рандолф записа "дабъл-дабъл" със 17 точки и 14 борби, а Джеф Грийн беше най-резултатен за домакините с 18 точки. Резервата Джеръми Грант беше най-добър за гостите с 16 точки.

Лидерът в Северозападната дивизия Портланд също записа успех след 103:96 над гостуващия Вашингтон.Столичани пропиляха аванс от 14 точки при 28:14 от края на първата четвърт. Домакините постепенно съкратиха пасива си, като в средата на трета четвърт изоставаха със 79:83. В последствие те направиха серия от 13:2 точки, която се оказа решаваща.ЛаМаркъс Олдридж, който отложи операция на контузения си палец на лявата ръка, завърши с 26 точки и 9 борби, а Деймиън Лилард допринесе с 20 точки и 7 асистенции. Джон Уол беше лидер на Вашингтон с 25 точки и 9 асистенции.

Юта разгроми гостуващия Бруклин със 108:73 след 24 точки на Гордън Хейуърд.

Срещи от от редовния сезон в Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада:

Шарлот - Ню Йорк - 76:71
Милуоки - Детройт - 101:86
Мемфис - Филаделфия - 101:83
Юта - Бруклин - 108:73
Портланд - Вашингтон - 103:96