Очаквайте в 10:00: Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Шарапова убедително върви напред

Първата ракета на руския тенис при жените Мария Шарапова продължава уверено да върви напред в турнира от Големия шлем Australian Open. Поставената под номер 2 в надпреварата тенисистка записа убедителен успех с 6:3, 6:0 над Пън Шуей от Китай и се класира на 1/4-финал в надпреварата.

Мачът стартира равностойно гейм за гейм, но Шарапова първа успя да пробие сервиса на съперничката си и да дръпне с 4:2. При този резултат Пън върна пробива в седмия гейм, но веднага след това допусна отново да бъде пробита на свой сервис и в крайна сметка рускинята спечели и сета с 6:3 в своя полза.

Във втория сет Шарапова тотално доминираше на корта, докато китайката нямаше отговор от другата страна на мрежата и набързо се предаде без да запише нито един гейм на сметката си. За да стигне до победата Маша се нуждаеше точно от 1 час и 15 минути на корта.

В следващия кръг в Мелбърн Шарапова ще се изправи срещу младата канадка Южени Бушар, която малко по-рано отстрани по пътя си Ирина-Камелия Бегу от Румъния с 6:1, 5:7, 6:2.