Каляри излезе над чертата с успех над Сасуоло

Каляри победи гостуващия Сасуоло с 2:1 в първа среща от 20-ия кръг на италианското футболно първенство. Домакините записаха едва втори успех в последните си 12 мача в Серия "А", а със събраните 19 точки се изкачиха на 17-ото място над зоната на изпадащите. Тимът на Еузебио Ди Франческо пък загуби едва за втори път в 14 срещи от калчото и остана 11-и с 25 точки.

Каляри започна по-добре и в 20-ата минута Лука Росетини откри резултата, след като от упор засече с глава центриране на Жоао Педро от корнер от ляво.

Малко след почивката гостите бяха близо до изравняване, когато Доменико Берарди стреля опасно с глава, но топката премина на сантиметри край целта. В 57-ата минута домакините бяха близо до втори гол, но удар на Жоао Педро се отби от напречната греда.

Сасуоло все пак стигна до 1:1 в 76-ата минута, когато Франческо Ачерби направи добавка отблизо, след като вратарят Желко Бъркич успя само да избие удар с глава на Симоне Мисироли след центриране от корнер от дясно.

Три минути по-късно Даниеле Десена с отличен пас изведе резервата Дуйе Чоп зад защитата на съперника и хърватинът с прецизен удар от въздуха от 7-8 метра направи 2:1.

Сасуоло завърши мача с десет души, след като в 88-ата минута голмайсторът Ачерби получи втори жълт и червен картон за нарушение срещу Десена.