Нефтохимик 2010 измъкна победата в дербито с Хасково

Отборът на Нефтохимик 2010 (Бургас) записа нова победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като се наложи при домакинството си на Хасково 2012 със 74:72 в дербито на XIII кръг от редовния сезон.

Вера Перостийска вкара 24 точки и овладя 8 борби за победителките, а Ивелина Вранчева приключи мача с 12 точки и 7 асистенции.

Анита Тейлане записа „дабъл-дабъл” за Хасково – 27 точки и 15 борби, а Олга Дубровина също се отличи с двойни показатели – 25 точки и 12 асистенции.

Баскетболистките на Нефтохимик си осигуриха победата до голяма степен през първата четвърт, когато стояха по-добре на терена от съперничките си и това им помогна да стигнат до двуцифрен аванс – 27:14. През втората част момичетата на Елена Станкова подобриха значително играта си и гостенките спряха устрема на домакините и се задържаха в мача – 32:43 след 20 минути игра.

През третия период играта бе равностойна и разликата от 11 точки в полза на Нефтохимик се запази – 61:50, а в заключителните десет минути Хасково се хвърли да търси обрат. 2:37 минути преди последния съдийски сигнал резултатът бе изравнен след серия от 10:0 за гостенките, но в оставащото време бургазлийки имаха повече късмет, а Алън и Перостийска подсигуриха победата на Нефтохимик 2010 – 74:72.