Черно море с чисто 3:0 над Славия във Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Черно море БАСК (Варна) победи вкъщи Славия с 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)* в мач от 11-ия кръг на Висшата лига, игран в местната зала "Христо Борисов".

Така моряците, водени от треньора Юли Тупанков, продължиха сериятя си от успехи, като записаха седма победа в шампионата на втората ни група. По този начин с 5 загуби и 21 точки се изкачиха на 3-о място във временното класиране. Тимът на Славия пък допусна 5-а загуба, като с 5 победи и 17 точки заема 5-о място в таблицата. "Белите", обаче, са и с мач по-малко заради отложена среща с Виктория Волей (Пловдив) при подновяване на пролетния дял от първенството.

Над 250 местни запалянковци аплодираха успеха на своите в мач, който бе много оспорван и в който сили премериха два млади състава еднакво желаещи победата. В крайна сметка домакините от Черно море наложиха волята си, като най-големи трудности имаха в третата част, която бе най-оспорвана. Славистите имаха възможност да се върнат в мача в третата част, която бе най-равностойна. Те, обаче, не успяха да реализират този шанс, като в решителните минути варненци не им позволиха обрат и спечелиха частта с 26:24, а с това затвориха мача с 3:0.

*Статистика: Дияна Дянова (скаутмен на Черно море)