Дунав 8806 разсипа закъсалия Левски

Шампионките от Дунав 8806 (Русе) записаха шеста поредна победа в Националната Баскетболна Лига при дамите, след като тази вечер се наложиха при домакинството си на закъсалия Левски с категоричното 110:43 в среща от XIII кръг.

Тамара Баич и Лари Уилямс бяха най-резултатни за русенки, след като отбелязаха по 23 точки всяка, а Кристина Сантяго се отличи с 22 точки.

Александра Петрова вкара 12 точки за столичанки, а Габриела Николова приключи с 8 точки.

Момичетата на Георги Божков сложиха точка на спора още през първата четвърт, когато си осигуриха комфортна преднина – 26:10, като през вторите десет минути, независимо, че намалиха темпото, русенки не позволиха обрат и почивката дойде при 43:25.

През второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на Дунав. Домакините буквално прегазиха съперничките си, като разликата продължи да се покачва стремглаво с всяка изминала минута, а последния съдийски сигнал прозвуча при 67 точки в полза на момичетата на Георги Божков – 110:43.