Лукойл Академик не сбърка и срещу Берое

Лукойл Академик продължава наказателната си акция в редовния сезон на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при гостуването си на Берое (Стара Загора) с 91:84 И по този начин „студентите” продължават да не познават вкуса на поражението от началото на сезон 2014/15.

Дейниъл Браун се отличи с „дабъл-дабъл за победителите – 21 точки и 12 борби, Димитър Димитров и Тери Смит вкараха съответно по 14 и 11 точки, а Христо Захариев също приключи с двойни показатели – 10 точки и 10 борби.

Дуейн Джаксън вкара 22 точки и овладя 12 борби за старозагорци, а Майкъл Блек и Тихомир Желев завършиха срещата съответно с по 23 и 12 точки.

„Студентите” стартираха силно и бързо поведоха с 11 точки след отлична серия, но след това, гостите намалиха рязко оборотите и позволиха на съперника си да скъси разликата – 15:21. През вторите десет минути баскетболистите на Берое използваха отлично липсата на концентрация в състава на Академик и това доведе до пълен обрат – 34:30 благодарение на Джаксън и Блек, но оттук до края на първото полувреме вицешампионът на България демонстрира нагледно, че е по-класният от двата състава и резултатът не закъсня – 44:35 след 20 минути игра.

Гостите от Правец започнаха силно третата част и покачиха преднината си до 14 точки – 67:53, но въпреки сравнително комфортната преднина, целият щаб на Академик трябваше да трепери сериозно в заключителните минути на мача, след като „студентите” отново демонстрираха липса на концентрация. Берое използва отлично тези моменти, а Блек и Джаксън бяха неудържими, но въпреки това, времето се оказа недостатъчно и Лукойл успя да грабне победата – 91:84.