Край на контролите - Борусия (Дортмунд) изглежда готов за ренесанс

С нов гол на Якуб Блашчиковски Борусия (Дортмунд) стигна до 1:1 при гостуването си на втородивизионния Фортуна (Дюселдорф) в последната си контрола преди подновяването на шампионата в Бундеслигата. Домакините поведоха в 40-ата минута чрез финландеца Йоел Похянпало, а Куба изравни след точно изпълнена дузпа десет минути преди края. Полският национал се разписа и при успеха с 1:0 над Стяуа в друга проверка по-рано през януари. Така вестфалци приключват подготовката си за пролетта без поражение в проверките - три победи (срещу Сион, Стяуа и Утрехт) и едно равенство (Фортуна).

Както обикновено обаче, "жълто-черните" инкасираха контузия на основен футболист. Още в средата на първото полувреме игра напусна Илкай Гюндоган, но според първоначалните информации травмата му не е сериозна. На терена се появиха Кевин Гроскройтц и Хенрих Мхитарян, които доскоро се възстановяваха от контузии.

Борусия се намира в зоната на изпадащите в Първа Бундеслига и точно след седмица гостува на Байер (Леверкузен).

Фортуна пък е шести във втория ешелон, само на 2 точки от втората позиция, която гарантира директна промоция.

ФОРТУНА (Д) - БОРУСИЯ (Д) 1:1
1:0 Похянпало (40)
1:1 Блашчиковски (80-дузпа)

Съставът на Борусия: Вайденфелер, Пишчек, Хумелс, Сократис, Шмелцер, Шахин, Гюндоган, Гроскройтц, Ройс, Кампъл, Рамос

(като смени влязоха: Аломерович, Паслак, Йоич, Кирх, Гинтер, Брунич, Дуджяк, Суботич, Блашчиковски, Имобиле, Мхитарян