Юношите до 17 години с класика срещу Литекс

Българският национален отбор по футбол за юноши до 17 години победи с 3:0 юношеския отбор на Литекс, също до 17 години, в контролна игра, която се проведе в Правец. През първата част играта беше равностойна, а действието се развиваше основно в средата на терена. Футболистите на Литекс залагаха предимно на центрирания, но националите се защитаваха добре. 25-минути след началния съдийски сигнал възпитаниците на Александър Димитров създадоха най-чистото голово положение. Георги Русев центрира отляво към Тонислав Йорданов, който стреля право във вратаря.

Резултатът беше открит в самото начало на втората част. Димитър Савов изведе отлично Светослав Ковачев, който проби отдясно в наказателното поле и вкара за 1:0. В 75-та минута националите вече водеха с 2:0. След късо изпълнение на ъглов удар Светослав Ковачев центрира към далечната греда, където непокритият Кристиян Славов реализира с глава за 2:0.

Десетина минути преди края на мача Павел Головодов центрира отляво към Светослав Ковачев, който оформи крайното 3:0. В последните секунди Иван Митрев можеше да върне едно попадение за Литекс, но стреля неточно. Мачът бе част от подготовката на тима ни за "Евро 2015" (6-22 май), на което страната ни ще бъде домакин.