Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Ботев (Враца) с убедителна победа

Ботев (Враца) започна с изразителна победа контролите от зимната си подготовка. Жертва стана лидерът в областната „А” група във Врачанско Ботев (Криводол), който отстъпи с 1:5 на възпитаниците на Адалберт Зафиров на своя стадион. Около 150 зрители изгледаха контролата в мрачния съботен следобед, а сред зрителите бяха кметовете на 3 общини от областта – Николай Иванов на Враца, Петър Данчев на Криводол и Тодор Алексиев на Хайредин.

Гостите започнаха ударно мача и още в 5-та мин. възстановеният след операция Жак Коен проби по лявото крило и с премерен шут опъна мрежата зад Иван Иванов за 0:1. В 22-ата мин. новите попълнения Григор Георгиев и Илиян Марчев преодоляха с двойно подаване отбраната на домакините и Марчев реализира за 0:2. В 42-ата мин. гостите убиха интригата в мача с трето попадение. След центриране от ъглов удар Петър Альошев с глава затрудни максимално Иванов, който все пак отби удара му, но добавката на Альоша Илиев беше достатъчна за 0:3.

През втората част наставниците на гостите Адалберт Зафиров и на домакините Румен Славков направиха много промени, но зрителите видяха още 3 гола.

В 48-ата мин. Галин Найденов пропусна отблизо, а защитник изби в корнер, след чието изпълнение Тихомир Найденов с глава би покрай вратата.

В 64-ата мин. току-що влезлият в игра за гостите вратар Ангел Юсев отби удар от воле на ветерана Александър Миков от криводолци. Юсев обаче беше безпомощен в 67-ата мин., когато бърза контраатака между Борис Петков и Миков позволи на последния да върне един гол за 1:3.

В последните минути на мача врачани реализираха още два пъти. В 88-ата мин. Николай Ботев матира бранител и вратаря на домакините, и технично бутна топката в мрежата за 1:4. Секунди по-късно Валдемар Стоянов нахлу мощно в отбраната на домакините, но вместо да бие към вратата, върна топката за Йоан Петков, който се разписа за крайното 1:5.

БОТЕВ (КРИВОДОЛ): Иванов, Д.Аврамов, Недков, Димитров, Цеков, Николов, Ал.Аврамов, Пл.Петров, Г.Ефремов, Петков, Евг. Ефремов (след почивката влязоха още: Павлинов, Доцев, П.Петров, Савов, Петровски, Миков, Атанасов, Рангелов).

БОТЕВ (ВРАЦА): Митов, Иванов, Савич, Альошев, Марчев, Д.Димитров, Цветков, Илиев, Коен, Гр.Георгиев, Рангелов

(след почивката влязоха вратарите Крушарски и Юсев, и полевите играчи: Т.Найденов, Г.Найденов, Каменов, Ботев, Петков, Петров, Стоянов, Щерев, М.Георгиев, Атанасов, М.Димитров)

Голмайстори: 0:1 Коен (5), 0:2 Марчев (22), 0:3 Илиев (42), 1:3 Миков (67), 1:4 Ботев (88), 1:5 Петков (89)

Жълти картони: Недков (Кр); Марчев (Вр)