Монтана изпусна Беласица

С голям хъс за победа започнаха първия си контролен мач от зимната подготовка футболистите на Монтана срещу ОФК Беласица. На терена в село Коларово възпитаниците на Ферарио Спасов играеха по-често в половината на Беласица и чрез Борислав Балджийски, Иван Тачев, Александър Киров и Мирослав Антонов поставяха често в затруднено положение петричката защита. В 12-ата минута Христофор Хубчев с рейд по левия фланг пробяга с топката около 30 метра, центрира остро зад защитата на Беласица и Александър Киров се оказа най-съобразителен за 0:1.

В 28-ата минута след грешка на защитата на Беласица Борислав Балджийски се възползва от ситуацията и с плътен шут около 15 метра изпрати топката в горния десен ъгъл за 0:2. Влезлият в игра вратар на Беласица Кирил Георгиев се намеси много умело на два пъти и не позволи на Мирослав Антонов и Борислав Балджийски да изпратят топката в мрежата. На няколко пъти петричките футболисти бяха близо до отбелязване на гола, но ударите на Венцислав Стоянов, Илия Длагонски и Красимир Шапкаров не бяха точни срещу вратаря Христо Иванов.

През втората част на мача наставниците на двата тима дадоха шанс за игра на футболистите от резервната скамейка. Владимир Кабранов и Христо Петров се оказаха златните резерви на наставника на Беласица Пламен Мицански. Кабранов постави ред в средата на терена, често се включваше и в помощ на нападението.

Христо Петров бе неудържим по левия фланг и беше най-голямата заплаха за защитата на Монтана. В 63-ата минута Иван Михов повали Христо Петров в наказателното поле и главният съдия Стефан Апостолов отсъди дузпа която Кабранов превърна в гол за 1:2.

Изравнителното попадение дойде в 77-ата минута, когато главният съдия отсъди втора дузпа в полза на Беласица и показа втори жълт и червен картон на Николов от Монтана. Точен от бялата точка бе капитанът на Беласица Шапкаров за 2:2.

Беласица: З.Димитров, Таушанов, Тафров, Граменов, Митушев, Танев, Жежев, Н.Мицански, Стоянов, Длагонски, Шапкаров, (К.Георгиев, Ив.Димитров, Иванов, Кабранов, Петров, Стоев, А. Георгиев, Токов, Бояджиев)

Монтана: Хр. Иванов, Пашов, Михов, Ас. Георгиев, Хубчев, Балджийски, Мичев, Цачев, Киров, Антонов, Ангелов (Василев, Тодоров, Лазаров, Н. Николов, А. Ангелов, С. Георгиев)