Ботев (Пд) се справи с Берое (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) победи Берое с 1:0 в контролна среща, която се игра на базата в Коматево. Лъчезар Балтанов вкара в 34-ата минута. Това бе първа проверка за "жълто-черните" по време на зимната подготовка.

Мачът започна равностойно, а гостите нанесоха първи удар в 11-ата минута. Михаил Иванов обаче отрази изстреляната от Жуниор Мапуку топка. В 20-ата минута "канарчетата" отговориха с шут на Божидар Васев, но Благой Макенджиев спаси. Нова тяхна атака в 34-ата минута доведе до първото попадение в двубоя. Лазар Марин проби по лявото крило и центрира към наказателното поле, където Балтанов с много добре насочен удар вкара за 1:0.

След почивката играта се накъса заради многото извършени смени. Чак в 61-ата минута имаше удар към една от двете врати, но футболистът на "жълто-черните" Станислав Дрянов стреля високо над вратата. Шест минути по-късно Балтанов бе близо до втори гол, но шутът му от над 25 метра мина малко над напречната греда.

В 73-ата минута старозагорци имаха отлична възможност да изравня, но Станислав Костов стреля в тялото на Иванов, след като бе изведен очи в очи с него.

В 77-ата минута удар с глава на Росен Колев не бе сериозна заплаха за вратата на Берое. Четири минути преди края Християн Казаков стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на Макенджиев. В добавеното време красиво изпълнение на Дрянов можеше да направи победата на "канарчетата" по-убедителна, но стреля малко над вратата.

БОТЕВ (ПД) - БЕРОЕ 1:0
1:0 Балтанов (34)

БОТЕВ (ПД): Михаил Иванов, Йордан Христов, Пламен Николов (46-Ромен Инес), Радослав Терзиев (46-Росен Колев), Лазар Марин, Божидар Васев (71-Наско Милев), Лъчезар Балтанов (71-Серкан Юсеин), Милен Гамаков (46-Владимир Айтов), Мариян Огнянов (63-Християн Казаков), Иван Цветков (46-Станислав Дрянов), Цветелин Чунчуков

БЕРОЕ: Благой Макенджиев, Пламен Тенев, Иво Иванов (56-Георги Динков), Владимир Зафиров (56-Танко Дяков), Веселин Пенев (56-Георги Динков), Игор Джоман (63-Атанас Зехиров), Георги Костадинов (60-Павел Петков), Салим Керкар (56-Мариус Папшис), Елиаш да Силва (56-Аласан Н'Дайе), Антон Огнянов (56-Крис Гади), Жуниор Мапуку (56-Станислав Костов)

снимка: beroe.bg