Клей Томпсън влезе в историята с най-много точки, отбелязани в една четвърт

Клей Томпсън влезе в историята на НБА като първият баскетбоист, вкарал 37 точки за една четвърт. Томпсън постави постижението в третата част при победата на своя Голдън СТейт над Сакраменто със 126:101. Предишният рекорд в НБА за най-много точки в една част се делеше от Джордж Джервин от Сан Антонио и Кармело Антъни от Ню Йорк, които имаха по 33. Клей Томпсън реализира всички 13 изстрели към коша, включително девет тройки, в паметната трета част от мача. "Исках да стрелям, докато пропусна. Това беше един от онези моменти, в които всичко ти се получава", каза Томпсън. Клей Томпсън завърши с рекордните в кариерата си общо 52 точки в мача за 18-а поредна победа на Голдън Стейт у дома.

Атланта постигна рекодната си 15-а поредна победа след успех над Оклахома със 103:93. Пол Милсап се отличи с 22 точки и 10 борби за победата на Атланта, която е 29-а в последните 31 мача. Чикаго се наложи над Далас със 102:98 в друга среща от тази нощ. Дерик Роуз и Джими Бътлър нанизаха по 20 точки, а за Далас най-резултатен за Дирк Новицки с 24 точки. Сан Антонио надигра Лос Анджелис Лейкърс с 99:85. Коуи Лионард се отличи с 15 точки и 14 борби за Спърс. Лейкърс игра без контузената си звезда Кобе Брайънт и допусна седма поредна загуба. Маями постигна първа домакинска победа от 19 дни, след като надигра Индиана с 89:87. Луол Денг се завърна след заболяване и вкара 23 точки за "горещите".