Радванска продължава без загубен сет, Винъс Уилямс прекъсна черна серия

Агниешка Радванска се класира за осминафиналите на Australian Open след убедителна победа срещу Варвара Лепченко с 6:0, 7:5. Полякинята няма загубен сет от началото на турнира, а освен това и в трите си досегашни мача спечели по една част, в която не даде гейм на съперничката си.

В следващия кръг поставената под номер 6 в основната схема Радванска ще се изправи срещу ветеранката Винъс Уилямс. Американската тенисистка надви трудно Камила Джорджи от Италия с 4:6, 7:6(3), 6:1 и достигна до осминафиналите на турнир от Големия шлем за първи път от повече от 3 години.

Радванска не остави никакви шансове на стъписаната Лепченко в първия сет и го спечели на нула, но противничката й оказа по-сериозна съпротива във втората част. Родената в Узбекистан, но състезаваща се за САЩ Лепченко върна пробив и спаси мачбол, успявайки да изравни за 5:5, но Радванска бързо взе нещата в свои ръце и не позволи да се стигне до изненада.

"Бях добре подготвена за този мач. Играх агресивно и съм доволна, че спечелих в два сета", каза след успеха полякинята, която се реваншира за двете си загуби от Лепченко през миналата година.

В същото време Камила Джорджи спечели първия сет срещу Винъс Уилямс и водеше с пробив във втория, но опитът на по-голямата от сестрите Уилямс си каза думата и тя намери начин да обърне нещата в своя полза. Носителката на 7 титли от Големия шлем изравни след тайбрек, а в третия сет беше абсолютна господарка на корта и си осигури среща с Агниешка Радванска на осминафиналите.

За последно 34-годишната Винъс игра на тази фаза на турнир от Големия шлем през 2011 година на Уимбълдън.