Арда изненада Добруджа с 3:1 пред 1000 зрители в Кърджали

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) постигна малко очаквана 5-а победа в Суперлигата. Воденият от наставника Иван Халачев тим успя да надделее у дома над лидера Добруджа 07 (Добрич) с 3:1 (25:13, 25:13, 22:25, 25:23) в най-интересния мач от 11-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Арпезос".

По този начин кърджалийци останаха на 6-то място във временното класиране със 17 точки след 5 победи и 6 загуби. Отборът на Добруджа пък отстъпи първото място и вече е 2-ри с 25 точки след 8 победи и 3 загуби. В следващия 12-ти кръг Арда гостува на КВК Габрово, а добруджанци са домакини на шампиона Марек Юнион Ивкони, но и двете срещи са отложени за неопределена дата. В 13-ия кръг пък Арда приема Миньор (Перник), а Добруджа 07 е гост на Пирин (Разлог).

Домакините от Арда показаха страхотна мотивация и игра срещу лидерите, които бяха аплодирани мощно от своите фенове. Кърдажилийци малко изненадващо поведоха с 2:0, след два бърза гейма, в които буквално разгромиха съперника си. В третата част, обаче, настъпи спад, който позволи на Добруджа да се върнат в мача. В четвъртия гейм все пак волейболистите от Арда отново намериха себе си и до изненади не се стигна, като успяха да надделеят в решителните минути след равенството 23:23 - 25:23 и 3:1 в тяхна полза.

Най-полезен за Арда стана капитанът Невен Нешев с 21 точки (4 блока, 2 аса, 54% ефективност в атака и 25% перфектно посрещане), а Кирил Хаджиев (2 аса, 67% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) и Спас Байре (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) добавиха по 14 точки за победата. За тима на Добруджа Костадин Стойков (1 блок, 1 ас и 47% ефективност в атака) и Симеон Александров (4 блока, 2 аса, 39% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане) реализираха съответно 18 и 15 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за успеха.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 3:1 (25:13, 25:13, 22:25, 25:23)
АРДА: Делчо Раев 5, Спас Байрев 14, Невен Нешев 21, Кирил Хаджиев 14, Петър Бъчваров 9, Васил Атанасов 5 - Николай Колев-либеро (Кристиян Пенчев, Тихомир Георгиев)
Старши-треньор: Иван Халачев
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев, Костадин Стойков 18, Симеон Александров 15, Валентин Димов 7, Венцислав Рагин 7, Светослав Арнаудов 8 - Николай Тодоров-либеро (Димитър Маринков 6, Илия Петков, Христо Енков 1, Жулиен Георгиев)
Старши-треньор: Мирослав Живков.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Арда)