Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Марек стартира с победа

В първия си контролен мач от зимната подготовка отборът на Марек успя да надиграе с 2:0 втородивизионния Пирин Разлог на стадиона в село Вълково. Срещата се ръководи от рефера Ивайло Стоянов с асистенти Емил Вангелов и Кирил Шумантов. Двубоят се игра при силен вятър, към който по-добре се приспособиха възпитаниците на Тенчо Тенев.

В 24-та минута при бърза атака от дясно топката попадна у Мартин Димитров, който бе повален от Мартин Сечков и Ивайло Стоянов отсъди дузпа в полза на Марек, която Еньо Кръстовчев превърна в гол за 1:0. В 67-ма минута при бърза атака, подета от Георг Василев, топката бе насочена към Крум Бибишков, който с глава не остави никакви надежди за вратаря на Пирин Разлог за 2:0. Четири минути по-късно отново след бърза атака от дясно последва центриране, Крум Бибишков стреля мигновено, вратарят на Пирин Разлог изби, но в добавката Светльо Диков не успя да го простреля.