Япония отпадна след дузпи от ОАЕ за Купата на Азия

Шампионът Япония отпадна от турнира за купата на Азия, след като на четвъртфиналите отстъпи с 4:5 след изпълнение на дузпи срещу Обединените Арабски Емирства. Още в седмата минута Али Мабкут изведе ОАЕ напред в резултата след пас зад защитата на Амер Абдулрахман. Японците доминираха през по-голямата част от двубоя и изпуснаха няколко добри шанса за попадение, но изравниха едва в 81-ата минута. Гаку Шибасаки прати двубоя в продължения след размяна на подавания с Кейсуке Хонда.

В допълнителните 30 минути двата отбора не успяха да си вкарат гол. Хонда, който вкара две дузпи по-рано в турнира, би неточно първия 11-метров удар. Камис Есмаел изпълни по подобен начин една от дузпите за Обединени Арабски Емирства, а резултатът беше 2:2. Следващите четири удара от бялата точка бяха успешни, след което Шинджи Кагава направи пропуск, а Исмаил Ахмед донесе ценния успех за ОАЕ с 5:4. На полуфиналите отборът на Обединените Арабски Емирства ще срещне домакина Австралия. В другия полуфинал ще играят Република Корея и Ирак. Мачовете са на 26 и 27 януари.