Чикаго постигна изненадващо лесна победа над шампиона Сан Антонио

Отборът на Чикаго Булс постигна изненадващо лесна победа над шампиона в НБА Сан Антонио. Домакините се наложиха със 104:81, като по този начин взеха глътка въздух, след като загубиха шест от предишните си осем срещи. Двубоят бе равностоен до почивката, която дойде при аванс от 6 точки за Чикаго. След това обаче домакините наложиха доминацията си и не оставиха съмнения в превъзходството си, печелейки другите две четвърти с 11 и 6 точки съответно. С основен принос за успеха на Чикаго бе гардът Дерик Роуз. Звездата на Булс реализира 22 точки, към които прибави и 5 асистенции. Пау Гасол също се изяви, като вкара 12 точки и взе 17 борби, а още четирима играчи на домакините преминаха границата от 10 точки.

За Сан Антонио Кауай Леонард вкара 16, а Пати Милс и Кори Джоузеф добавиха по 12 и 11 точки респективно. Загубата остави шампионите на седмо място в Западната конференция, докато Чикаго запазва четвъртото място на Изток, но вече е с равни показатели с третия Торонто.

В друг мач от снощи Лос Анджелис Клипърс разгроми у дома Бруклин със 123:84. Всичко в мача се реши още през първото полувреме, което приключи при резултат 70:37. Домакините обаче не намалиха оборотите и през третата четвърт, като разликата се вдигна до цели 46 точки в един момент. Все пак в последната четвърт момчета на Лайънъл Холинс съкратиха известна част от изоставането си, но нямаше как да избегнат осмата загуба в последните 10 срещи.

Цели 12 играчи се записаха сред реализаторите за Клипърс, като с 24 точки приключи Блейк Грифин. По 17 добавиха Джей Джей Редик и Джамал Крауфорд, а Диандре Джордан вкара с 14. За Бруклин с 16 точки остана Мейсън Плъмли. В другите две срещи от снощи Бостън постигна изненадваща победа като гост над Портланд с 90:89, а победата осигури Еван Търнър с тройка от ъгъла на игрището 1,9 секунди преди да изтече времето. В Милуоки домакините претърпяха поражение от Юта с 99:101. Грузинският център Заза Пачуля имаше възможност да вкара мача в продължение, но добавката му със сирената след изстрел на Брендън Найт не намери целта.