Созопол победи Несебър в контрола

Участникът в Б група Созопол записа първа победа в предсезонните контроли. След като миналата събота „небесносините“ завършиха 1:1 с Черноморец (Бургас), днес те се наложиха над Несебър с 4:2.

Созопол можеше да открие още в десетата секунда, но вратарят на Несебър изби опасен удар в корнер. До 15-ата минута гостите направиха нови пропуски чрез Цеков и Колев. Все пак възпитаниците на Румен Димов откриха в 20-ата минута. Любо Цеков открадна топката от Станислав Жеков – Тачо и с плътен удар отбеляза за 1:0. Шест минути по-късно голмайсторът бе повален в наказателното поле на Несебър и съдията Живко Недялков отсъди дузпа. С изпълнението на наказателния удар се нагърби Станимир Митев, но изстрелът му бе уловен от Попов. Грешникът от тази ситуация се реваншира 120 секунди по-късно, удвоявайки преднината на Созопол. В последната минута на първата част, бившият футболист на Черноморец Ивайло Петров – Точката намали на 1:2.

Второто полувреме започна силно за гостите. Влезлият като резерва Васил Тачев покачи на 3:1 в 53-ата минута с мощен изстрел под напречната греда. В 60-ата минута Несбър също получи правото да изпълни дузпа. При атаката, довела до наказателния удар обаче, останаха сериозни съмнения за засада. От бялата точка Костов не сгреши. До края на срещата Тачев удари греда, а в 85-ата минута юношата на Созопол Димо Димов оформи крайния резултат – 4:2 за дебютантите в професионалния футбол.

Снимка: tribunaburgas.bg