Левски показа голямо сърце, но не издържа срещу Задар (видео+галерия)

Левски записа шестнадесета поредна загуба в Адриатическата лига, отстъпвайки на хърватския Задар със 72:80. Момчетата на Тити Папазов изиграха фантастично първо полувреме, но съперниците им ги прекършиха за 10 минути с отлична защита, на която сърцатите и всеотдайни българи не успяха да се противопоставят.

Така родният първенец вече е с актив 1-17, докато гостите са с 9-9. Левски бе с изцяло български състав, след като македонците Гюроски и Гайдаджиев не фигурираха в тимовия лист. Като позитив от цялата ситуация може да се отчете, че Левски завърши срещата с петима свои юноши на паркета.
Левски - Задар 72:80
Шампионите отново бяха подкрепяни от мощна и гласовита агитка и за първи път се откъснаха напред в резултата след добра серия в средата на първата част, която им даде аванс от 14:11. До края на тази четвърт двата тима на няколко пъти смениха водачеството, а след сирената Задар имаше крехък аванс от 2 точки – 21:23.

Левски започна втората част по великолепен начин – със серия от 14-2 и поведоха с 35:25 след 14 минути игра. Столичани останаха начело и в оставащите до почивката минути, а в един момент преднината им достигна 14 точки (42:28). Хърватите все пак се съвзеха и свалиха част от разликата, но „сините“ запазиха лидерската позиция на почивката, когато на таблото светеше резултат 47:40.
Задар вдигна оборотите и показа различно лице след подновяването на играта, постигайки пълен обрат след изключително агресивна защита, благодарение на която хърватите ограничиха Левски до едва 5 точки за 10 минути. От своя страна гостите нанизаха цели 22 и поведоха с 10 точки - 52:62 след 30 изиграни минути.

Задар не допусна Левски да се върне в мача през последната част, особено след като Димитър Ангелов напусна играта за пет лични нарушения. Хърватите запазиха водачеството до самия край и стигнаха до успеха със 72:80.

Алекс Симеонов изнесе отличен мач и завърши с 22 точки и 7 борби. Димитър Ангелов също бе на ниво и остана с 18 точки, а Павел Иванов и Павлин Иванов добавиха съответно 14 и 10 точки. Рожденикът Деян Карамфилов пък направи 8 асистенции.
За Задар Франко Шанго реализира 17 точки, а общо петима играчи на гостите приключиха с двуцифрен точков актив.