ЦСКА стартира с победа - 2 дузпи решиха първата контрола на "червените" в Турция (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА стартира с победа зимните си контроли в Турция, след като спечели с 1:0 срещу германския Аален. Единственото попадение в двубоя реализира Аурелиен Йоахим, разписал се от дузпа през първото полувреме. Малко след това и Аален получи право да изпълни 11-метров наказателен удар, но вратарят на армейците Якуб Дивиш прояви рефлекс и спаси.
ЦСКА - Аален 1:0
В този двубой наставникът на червените Стойчо Младенов заложи на два различни състава през двете полувремена, а също така и на две схеми. През първата част ЦСКА игра в 4-2-3-1, а след почивката - 4-4-2. Дебют за армейците направиха три от новите попълнения Фортес, Николич и Бъркляча.
След равностойни първи 15 минути, в които нямаше опасни положения пред двете врати, постепенно червените изнесоха играта в предни позиции. Така се стигна до 20-ата минута, когато те получиха право да изпълнят дузпа и Аурелиен Йоахим хладнокръвно реализира за 1:0.

В 25-ата минута шут на Йоахим профуча над напречната греда.

Осем минути по-късно реферът подари дузпа на германците, свирейки я за изключително спорно нарушение на Пламен Крачунов. Дивиш обаче демонстрира блестящ рефлекс и спаси шута от бялата точка на Лудвиг.
Секунди по-късно ЦСКА можеше да поведе с 2:0, но Йоахим стреля в аут, откъснал се очи в очи със стража на германците Бенхард.

В 40-ата минута добра атака на Аален завърши с фалцов шут на Остерхелвег, но в аут.

В началото на втората част наставникът на армейците Стойчо Младенов извърши девет промени. Единствените, които останаха на терена бяха Супусепа и Причиненко.
Червените започнаха по-активно второто полувреме. В 55-ата минута шут на Буш от 25 метра попадна в ръцете на германския страж. Три минути по-късно Кауфман бе изведен зад гърба на централните бранители на ЦСКА, но силният му изстрел излезе в аут.

В 63-ата минута Аален организира изключително опасна атака, при която Кауфман центрира отдясно по земя, но Апостол Попов успя да изпревари нападател на германците, който иначе без проблем щеше да вкара на празна врата.
В 85-ата минута Кауфман се измъкна от бранителите в червено и стреля силно от 14-15 метра, Господинов докосна леко топката, което бе достатъчно да не се озове в неговата мрежа, а в напречната греда, след което защитата се справи с напечената ситуация.
Това бе последната ситуация пред една от двете врати. Утре ЦСКА ще изиграе втората си контрола, която е срещу Металист Харков.

ЦСКА - ААЛЕН 1:0

1:0 Йоахим 20 д.

ЦСКА: Дивиш, Василев, Супусепа, Причиненко, Крачунов, Съндей, Галчев, Милисавлевич, Жоан Фелипе, Фортес, Йоахим

Състав на ЦСКА през второто полувреме: Господинов, Попов, Причиненко, Супусепа, Кукоч, Бъркляча, Маркиньос, Тони Силва, Витанов, Буш, Николич

Аален: 1. Бенхард, 6. Мокенхаупт, 7. Леандро, 11. Клауб, 13. Ниеричло, 18. Остерхелвег, 19. Адеми, 23. Хофман, 26. Фейск, 27. Стейнхер, 33. Людвиг

СНИМКИ: Асен Петров, Sportal.bg

ГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - Аален 1:0 - ТУК!!!