Панатинайкос без проблеми срещу Жалгирис

Гръцкият гранд Панатинайкос записа втора победа в група Е на ТОП 16 на Евролигата, след като се наложи при домакинството си на литовския Жалгирис Каунас с категоричното 77:58 в среща от III кръг на най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Никос Папас и Джеймс Гист бяха най-резултатни за „детелините”, след като отбелязаха съответно по 14 и 13 точки, Ей Джей Слотър, Влантимир Янковиц и Естебан Батиста добавиха по 11 точки, а Антонис Фоцис приключи с 10 точки.

Уил Чери вкара 13 точки за Жалгирис, а Едгарас Улановас записа 10 точки срещу името си.

Още от първия съдийски сигнал домакините от Панатинайкос поеха пълен контрол върху събитията на терена и дадоха ясен сигнал, че няма да допуснат никаква изненада в този двубой. След първите десет минути гърците бяха напред с 24:16, а до почивката преднината им вече стана двуцифрена за радост на феновете в зала „Olympic Sports Center” – 46:33.

Всичко в този двубой приключи през третия период, когато баскетболистите на Панатинайкос допуснаха съперникът да им отбележи само девет точки, а това се отрази и на разликата в резултата – 63:42. Големият аванс даде възможност на спортно-техническия щаб на „детелините” да пусне в игра всички баскетболисти от резервната скамейка, но това по никакъв начин не повлия на крайния изход от мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 77:58 в полза на Панатинайкос.