Олимпиакос продължава без загуба в ТОП 16 на Евролигата

Отборът на Олимпиакос записа трета поредна победа в група F на ТОП 16 на Евролигата и все още не познава вкуса на поражението, след като късно снощи гръцкият гранд се наложи при гостуването си на Фенербахче със 74:68 в двубой от програмата на III кръг.

Мат Ложешки беше най-резултатен за гърците – 18 точки, а звездата на тима Василис Спанулис добави 16 точки и 6 асистенции за успеха на „червено-белите”.

За домакините от Турция с 23 точки се отличи Андрю Гоудлък, а Ян Весели и Богдан Богданович добавиха съответно по 13 и 10 точки.

През първите десет минути на срещата домакините от Фенербахче успяха да използват по-добре възможностите си и заслужено поведоха с 22:16, но след кратката почивка двата отбора си размениха ролите и до края а първото полувреме инициативата бе изцяло в ръцете на Олимпиакос. Гърците заздравиха защитата си, а в нападение бяха почти безпогрешни, което им подсигури пълен обрат и аванс от седем точки на почивката -43:36.

През второто полувреме играта бе изключително равостойна, като на няколко пъти домакините успяваха да стопят изоставането си до 2-3 точки, но това бе максимумът на възможностите им. От своя страна баскетболистите на Олимпиакос демонстрираха здрава психика и отлична организация и под двата коша, което в крайна сметка им подсигури и крайния успех – 74:68.