ЦСКА Москва и Реал Мадрид остават непобедени в Евролигата

Отборите на ЦСКА Москва (Русия) и Реал Мадрид (Испания) остават непобедени и след третия кръг на втората групова фаза в Евролигата, след успехи като гост съответно над Анадолу Ефес (Турция) и АЛБА Берлин (Германия).

В мач от група "F" в Истанбул ЦСКА Москва затвърди реномето си на най-добър отбор в Евролигата през този сезон, след като се наложи със 78:69 точкинад Анадолу Ефес. Победата е 13-а от 13 мача за "армейците" в турнира и трета във втората фаза на надпреварата.

Двубоят започна по-добре за домакините, които поведоха с двуцифрен аванс още в края на първата четвърт след серия от 9:0. Това обаче не притесни гостите, които до почивката успяха да обърнат резултата в своя полза. Първите 20 минути приключиха при 34:32 за ЦСКА.

През второто полувреме играта дълго време бе кош за кош, но серия от 12:2 в последните 3 минути на мача донесе победата на гостите. Най-полезен от играчите на Димитрис Итудис бе Нандо де Коло. Французинът изравни най-доброто си лично постижение, като вкара 22 точки. Аарън Джаксън добави 21 за победителите, а Сергей Воронцевич приключи с 16. За тима от Истанбул Стратос Перпероглу вкара 17 точки. С 14 остана хърватското крило Дарио Шарич, а Милко Биелица остана с 12.

В група "Е" Реал, подобно на ЦСКА, излезе еднолично начело след успех със 79:61 като гост на АЛБА. Нападението на гостите от Мадрид бе много балансирано, като шестима играчи завършиха с между 8 и 13 точки. Все пак с най-много остана Серхио Йуй, който бе точен и три пъти от тройката. Точно стрелбата от далечно разстояние се оказа ключова за успеха на испанския гранд. Играчите на Пабло Ласо реализираха 12 пъти от там, докато
домакините го сториха едва 5 пъти. С 13 точки за АЛБА завърши Алекс Ренфро. Поражението остави берлинчани на предпоследното седмо място в класирането.

Тази вечер са останалите 5 мача от третия кръг. В група "Е" се срещат Цървена звезда и Галатасарай и Панатинайкос и Жалгирис. В група "F" Фенербахче приема Олимпиакос, Лаборал Куча е домакин на Нижни Новгород, а Уникаха се изправя срещу Емпорио Армани Милано.

Срещи от третия кръг във втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже: