Макаби прекъсна черна серия срещу Барселона за нова победа в Евролигата (видео)

Действащият шампион в Евролигата Макаби Тел Авив сложи край на черната си серия от осем поредни загуби от Барселона, след като късно снощи израелския гранд се наложи при домакинството си на каталунците с драматичното 70:68 в двубой от III кръг на група Е на ТОП 16 в най-авторитетния клубен турнир на Стария континент.

Джереми Парго беше най-резултатен за победителите с 20 точки, Девин Смит и Софоклис Скорцанитис добавиха съответно по 15 и 11 точки, а Браян Рандъл приключи с 10 точки.

За испанския гранд на ниво се представи единствено Анте Томич, който се отличи с „дабъл-дабъл” – 21 точки и 10 борби.

Първата четвърт премина в игра кош за кош, като двата отбора си размениха лидерството по два пъти, а в самия край на периода Охайон и Парго вкараха, за да изведат Макаби напред с две точки – 15:13. До почивката домакините от Тел Авив определено стояха по-добре на терена, като предимството им дойде след няколко успешни отигравания в подкошието на Скорцанитис, както и от точния мерник на Смит при стрелбата за 36:28 след 20 минути игра.

В минутите след почивката баскетболистите на Макаби използваха нови грешки на съперника и стигнаха до двуцифрен аванс, но след това съперниците им от Барселона се събудиха, а Уертас и Плеш бяха в основата на няколко добри атаки, с които гостите отново скъсиха пасива си – 47:53.

В началото на заключителната четвърт Барса стигна до пълен обрат – 56:55 след тройка на Нахбар и четири поредни точки на Томич, но отговорът на Макаби бе милниеносен – серия от 11:0 за нов двуцифрен аванс – 66:56. Въпреки това, испанците отново намериха начин да се върнат в мача в самия му край, но в зключителните секунди шампионите демонстрираха отлична защита и здрави нерви в нападение, а Парго вкара наказателни удара, с което подсигури победата на Макаби – 70:68.