Макаби с първа победа в Топ 16

Европейският клубен шампион Макаби Тел Авив постигна първа победа във втората групова фаза на Евролигата по баскетбол за мъже. Пред над 11 хиляди зрители в Тел Авив шампионите победиха Цървена звезда (Сърбия) със 78:67 точки в мач от втория кръг в група "Е". Брайън Рандъл се отличи с 16 точки и 9 борби за Макаби Тел Авив. Софоклис Схорцианитис добави 15 точки и 5 борби, а Джереми Парго завърши с 12 точки и 6 борби. Никола Калинич беше най-резултатен за Цървена Звезда с 18 точки. Маркъс Уилямс завърши с 13 точки и 9 асистенции.

В друг мач от групата Реал Мадрид (Испания) се наложи над Галатасарай (Турция) с 93:78 точки. Фелипе Рейес записа "дабъл-дабъл" за домакините - 22 точки и 11 борби. Руди Фернандес добави 15 точки, Серхио Родригес реализира 13 точки, а Серхио Люл завърши с 12 точки и 7 асистенции. Зоран Ерцег беше най-полезен за гостите със 17 точки. Карлос Аройо и Ендер Арслан отбелязаха по 11 точки. В група "F"

ЦСКА Moсква (Русия) постигна 12-а поредна победа след 99:90 точки срещу Лаборал Куча (Испания) и продължава без поражение от началото на сезона. За руския тим Сони Уиймс се отличи с 22 точки и 8 борби. Милош Теодосич добави 18 точки, Нандо Де Коло записа 17 точки и 8 асистенции. За гостите Майк Джеймс се отчете с 19 точки.

Oлимпиакос (Гърция) се наложи над Oлимпия Милано (Италия) с 81:58 точки. Олимпиакос изигра силно второ полувреме, а в края на третата и началото на четвъртата част направи серия от 21:0, което предреши крайния победител. Брент Петуей и Оливър Лафайет се отчетоха с по 13 точки за победителите. Алесандро Джентиле беше най-резултатен за Армани с 12 точки.