ПАО подчини шампиона Макаби

Панатинайкос (Атина) подчини Макаби Електра (Тел Авив) на старта в Топ 16 на Евролигата, надигравайки европейския клубен шампион с 83:76 пред малко повече от 11 000 зрители в “ОАКА Арена” в гръцката столицата.

Петима баскетболисти на “детелините” завършиха с поне 11 точки, а домакините стигнаха до успеха в заключителните 10 минути на двубоя, след като в първите три части бяха в ролята на изоставащ. Възпитаниците на Душко Иванович поведоха за първи път едва в 35-та минута на двубоя, когато Маврокефалидис вкара за 70:68. В последната част Димитрис Диамантидис и компания успяха да ограничат “жълтите” до едва 12 точки и така да си гарантират победата.

Естебан Батиста вкара 16 точки за победата, Ей Джей Слоутър и Джеймс Гист реализираха по 15, ДеМаркъс Нелсън остана с 12, а Димитрис Диамантидис завърши с 11 точки и 7 асистенции.

Брайън Рандъл и Нейт Линхарт бяха най-резултатни за гостите с по 18 точки, докато Алекс Тайъс постигна “дабъл-дабъл” с 14 точки и 11 борби.