Легендата Хески се завърна в Англия с гол на 36-годишна възраст

Легендарният Емил Хески се разписа в повторния си дебют в английския футбол при победата на новия му тим Болтън с 2:1 над Блекбърн Роувърс в местното дерби в Чемпиъншип. Завърналият се на Албиона след няколко години в Австралия таран отбеляза само две минути след появата си на терена като резерва в срещата на "Макрон Стейдиъм", изравнявайки резултата след пас на колегата си в атаката на "тротърс" Ейдур Гудьонсен. Това бе и повратният момент в срещата.

След гола на Хески домакините стигнаха до пълен обрат в мача. Джошуа Кинг бе дал преднина на Блекбърн в 41-ата минута. В 59-ата Хески възстанови равенството, а само три минути по-късно Дарън Пратли донесе трите точки на Болтън. Успехът изкачи домакините до 14-о място в класирането, спирайки същевременно местния опонент Блекбърн по пътя им към местата, осигуряващи участие в плейофите.

Общата възраст на дуото в предни позиции за Болтън, сформирано от Ейдур Гудьонсен и Емил Хески, е 72 години.