Перфектният полусезон: Мартин Стоев и Томис (Констанца) с 15 от 15!

Румънският Томис (Констанца), който е воден от Мартин Стоев, завърши по перфектен начин първия полусезон, след като спечели с 3:0 (25:14, 25:10, 25:18) домакинството си на Динамо (Букурещ) с Димитър Иванов и стана зимен първенец в първенството.

За Томис разпределителят Андрей Жеков не игра, а в състава бяха другите двама българи - Венцислав Симеонов и Станислав Петков. На отбора бяха необходими едва 65 минути, за да приключат срещата и да запишат 11-та си победа от 11 мача. Ако прибавим и срещите в Шампионската лига, то началото на сезон 2014/15 за Томис е перфектно, тъй като в група А записа 4 победи от 4 мача и общо има 15 поредни победи.

"Беше важно да завършим с успех, като за целта трябваше да запазим концентрация срещу Динамо. Целият отбор допринесе за 15-те поредни победи", коментира Мартин Стоев.

В друг мач от кръга воденият от Стоян Стоев Ремат (Залъу) надигра като гост с 3:1 (17:25, 25:19, 25:11, 25:16) ЦСМ (Букурещ) с Добромир Димитров.

Така в класирането след първата част от сезона Томис е на първо място с 31 точки и геймова разлика 33:7. Ремат (Залъу) е на втора позиция с 29 точки, а Динамо (Букурещ) - на трета с 23. ЦСМ (Букурещ) ще зимува на шесто място с 15 точки.

Шампионатът в Румъния се подновява на 17 януари, като Ремат (Залъу) посреща Стяуа (Букурещ), Динамо (Букурещ) е гост на ЛПС (Пиатра Ниамт), Томис посреща Щиинца Експлорари (Байа Маре), а ЦСМ Агрономиа (Букурещ) е гост на Аркада (Галац).