Страхотен Жани Желязков заби 20 точки, но Равена падна от Молфета с 2:3

Българският волейболист Жани Желязков изигра страхотен мач за своя клуб Равена. Желязков влезе като резерва, но имаше основен принос за добрата игра на Равена при драматичната домакинска загуба от Експривия Нелдирито (Молфета) с 2:3 (20:25, 24:26, 25:17, 25:22, 7:15) в мач от 11-ия кръг на италианската Суперлига, който се игра във Форли.

В началото на двубоя Жани Желязков остана резерва на бразилското чудо Ренан Буяти. Високият 217 сантиметра бразилски диагонал обаче не се представи никак добре през първите два гейма, записа само 5 точки (3 блока, 17% ефективност в атака) и логично бе сменен от Жани Желязков. българският волейболист изигра най-силния си мач от началото на сезона и заби 20 точки (2 блока, 60% ефективност в атака) и помогна на Равена да изравни резултата до 2:2 гейма, след като домакините загубиха първите 2 части. В тайбрека гостите от Молфета бяха по-силни и спечелиха с 15:7 и мача с 3:2 гейма.

Словенецът Клемен Чебул стана най-резултатен за домакините с 24 точки (5 аса, 1 блок, 56% ефективност в атака, 41% перфектно и 52% позитивно посрещане).

Словенецът Ален Скет стана най-резултатен за Молфета с 19 точки (1 ас, 1 блок), а холандецът Витце Койстра добави още 18 точки (2 аса, 1 блок).

Така Равена допусна 6-а загуба от началото на сезона и с актив от 16 точки заема 7-о място във временното класиране. Молфета записа 4-и успех и с 11 точки е 9-и.

РАВЕНА - ЕКСПРИВИЯ НЕЛДИРИТО (МОЛФЕТА) 2:3 (20:25, 24:26, 25:17, 25:22, 7:15)

РАВЕНА: Максимилиано Кавана 2, Ренан Буяти 5, Клемен Чебул 24, Енрико Дзаполи 11, Енрико Честер 11, Стефано Менгоци 10 - Андреа Бари-либеро (ЖАНИ ЖЕЛЯЗКОВ 20, Паскуале Габриеле, Рикардо Гои-либеро, Райли МакКибън)
Старши-треньор: Валдо Кантор
МОЛФЕТА: Райдел Йерезуело 6, Витце Койстра 18, Елия Бози 15, Франческо Дел Векио 5, Давиде Канделаро 2, Ален Скет 19 - Роберто Римити-либеро (Александър Благоевич 1, Лука Спирито, Серхио Нода Бланко)
Старши-треньор: Винценцо Ди Пинто.