Кливлънд надви Мемфис у дома

ЛеБрон Джеймс вкара 25 точки и направи 11 асистенции, а Дион Уейтърс реализира 13 от своите 21 точки в последната част при победата на Кливлънд Кавалиърс над Мемфис Гризлис със 105:91. Поражението бе второ поред за гостите от Тенеси, които бяха без двама от основните си играчи - Тони Алън и Зак Рандолф.

Марк Гасол отново бе на страхотно ниво - 23 точки, 11 борби и 5 асистенции, но срещна подкрепа единствено от Джон Луър, който вкара 16 точки. Винс Картър се включи нелошо от пейката и за 20 минути реализира 12 точки.

“Отсъствието на Рандолф не е оправдание. Играем с това, с което разполагаме. Този отбор е изключително талантлив, имаме уменията да спечелим поне още толкова мачове, колкото сме взели до момента”, коментира след загубата Марк Гасол.

“Дион напредва всеки ден. Той е млад и все още неопитен и се нуждае точно от такива мачове, за да се развива”, не спести похвалите си за Уейтърс ЛеБрон Джеймс.

Победата бе осма за Кливлънд от последните девет двубоя у дома. Освен това Кавалиърс имат 9 успеха и едва 2 загуби, когато ЛеБрон Джеймс има поне 9 асистенции от началото на сезона.

Кливлънд има баланс от 16-10, докато Мемфис е с 21-6.