Емелек защити титлата си в Еквадор

Емелек защити титлата си във футболното първенство на Еквадор. Възпитаниците на Густаво Кинтерос разгромиха с 3:0 гостуващия Барселона Гуаякил във финалната среща-реванш и с общ резултат 4:1 стигнаха до 12-и трофей в клубната история. След домакинското равенство 1:1 в първия мач задачата на Барселона се усложни значително още в десетата минута на втората среща, когато Алекс Боланьос получи директен червен картон след грубо нарушение срещу Милер Боланьос. С числен превес домакините се възползваха и в 22-ата минута Анхел Мина откри резултата след отличен пас на Милер Боланьос. Емелек трябваше да изчака до 81-ата минута, за да реши всичко след попадение с глава на Боланьос. Три минути преди края той вкара и втория си гол в мача след подаване на Мена, за да оформи крайното 3:0.