Индепендиенте (Санта Фе) спечели осма титла на Колумбия

Индепендиенте (Санта Фе) спечели осма титла във футболното първенство на Колумбия. Възпитаницитке на арженитнския специалист Густаво Костас завършиха 1:1 срещу гостуващия Меделин във финалната среща-реванш от шампионата "Клаусура", но с общ резултат 3:2 стигнаха до трофея.

Луис Карлос Ариас изведе домакините напред с изстрел от около 30 метра веднага след почивката. Гостите натиснаха, но стигнаха до изравняване едва минута преди края, когато Андрес Москера вкара с глава. В добавеното време Меделин имаше шанс да реализира и втори гол и да прати мача за изпълнение на дузпи, но вратарят Камило Варгас отрази удар отблизо с глава на Кристиан Маруго.