Лион се подигра с Бордо и измести ПСЖ от второто място

Пред 19 000 зрители отборът на Лион постигна впечатляваща победа като гост над Бордо с 5:0 в мач от 19-тия кръг на френското футболно първенство и излезе на второ място във временното класиране, измествайки шампиона на Франция през последните две години Пари Сен Жермен.

Отново герой на мача стана голмайсторът на лионци и на френското първенство Александрe Лаказет, който отбеляза два гола. Особено красив бе първият в 39-та минута след отличен пас на Набил Фекир.

В 65-та минута домакините от Бордо останаха с човек по-малко, след като Никола Пайоа получи червен картон при резултат 0:2, след което съотборниците му рухнаха.

Това беше най-тежката загуба за Бордо у дома от февруари 1974 г., когато тимът губи със същия резултат от Сент Етиен.

Лидер след есенния дял на шампионата е Олимпик Марсилия с 41 точки, следван от Лион с 39 точки, Пари Сен Жермен - 38 точки, Сент Етиен - 36 точки, Монако - 32 точки, Бордо - 31 точки, и др.