Паласио спаси Интер срещу Лацио, но Манчини остава без победа на "Сан Сиро" (видео + галерия)

Интер и Лацио закриха полусезона в Серия А със зрелищно реми 2:2 на "Сан Сиро" от програмата на последния за 2014 г. 16-и кръг. Двата тима си размениха по едно полувреме, като в първото късметът беше на страната на гостите, а през второто щурмът на домакините доведе до равенство, което означава, че новият треньор на Интер Роберто Манчини остава без победа на "Сан Сиро", откакто замени Валтер Мадзари.

Два гола за гостите отбеляза бразилецът Фелипе Андерсон (2, 36), а за домакините през втората част се разписаха Матео Ковачич (65) и Родриго Паласио (80) с първото си попадение за сезона.
Любопитното е, че Интер и Лацио започнаха 2014 г. така, както я и завършват - с мач помежду си.

Интер - Лацио

Двубоят на "Сан Сиро" започна с натиск на гостите, които стигнаха до попадение още във втората минута. Фелипе Андерсон овладя едно центриране в наказателното поле, напредна и отблизо простреля вратата на Интер. Само три минути по-късно Андерсон отново се оказа в опасна близост до вратата на домакините, но ударът му беше неточен.

Футболистите на Интер постепенно се поокопитиха и  стигнаха до две ситуации пред вратата на Лацио. При втората Фреди Гуарин стреля отдалеч, но Федерико Маркети спаси.

Падналото ранно попадение отвори много играта. И двата отбора редуваха атака след атака, като тези на Лацио бяха по-опасни. "Нерадзурите" не спираха с опитите да се върнат в мача. В 20-ата минута Матео Ковачич напредна опасно отляво, прати топката в наказателното поле, но там нямаше играчи на Интер.
Домакините трайно се настаниха в наказателното поле на Лацио, но гостите използваха всяка възможност за контраатака. Така дойде и 36-ата минута, когато Фелипе Андерсон нахлу отляво, преодоля защитата на Интер и за втори път прати топката в мрежата. До края на полувремето не се случи нищо интересно, като играта се водеше основно пред вратата на Лацио.

След почивката атаките на Интер станаха още по-яростни, като в 58-ата минута се стигна до изстрел на Икарди от близо, но преди това топката беше напуснала терена. В 60-ата минута Кузманович стреля опасно, но Маркети отби в ъглов удар.

Добрата игра на Интер през второто полувреме се материализира в 65-ата минута, когато Матео Ковачич с бомбен удар от границата на наказателното поле намали.

Голът даде импулс в играчите на "нерадзурите", чийто атаки ставаха все по-опасни, а играта се пренесе изцяло пред наказателното поле на Лацио. Така се стигна до 80-ата минута, когато след едно разбъркване пред вратата на Маркети Родриго Паласио успя да отбележи за 2:2.
Домакините продължиха да търсят пълен обрат до самия край на мача, но така и не го постигнаха, а вместо това можеха и да получат гол в края на мача.

Така гостите от Рим не успяха да се изкачат еднолично на трето място в класирането, което делят с Наполи и Сампдория, като и трите тима имат по 27 т.  Интер остана 11-и с 21.