Гол в 95-ата спести унижението за Борусия (Д)

Гол в петата минута на продължението на Фрайбург - Хановер 96 спести унижението на Борусия (Дортмунд) да се свлече до последното място в класирането след края на есенния полусезон в Бундеслигата. Хоселу реализира за крайното 2:2, с което спря домакините от възможността дори да излязат на чертата. Фрайбург остава последен със същия точков актив и голова разлика като предпоследния Дортмунд, но тимът на Юрген Клоп има предимството да е вкарал повече голове. Положението за 17-ия и 18-ия в таблицата обаче не е фатално, защото спасението е само на 2 точки.

Фрайбург дори беше на крачка от това да спечели последния мач от 17-ия кръг, като водеше с 2:0 до 83-ата минута. Хановер 96 обаче показа характер и изравни чрез Леонардо Битенкурт (83') и споменатия вече Хоселу дълбоко в добавеното време.

Гостите направиха много силно първото полувреме, в което удариха две греди и пропуснаха още две отлични възможности. Противно на развоя на събитията обаче Фрайбург поведе с 1:0 точно в 45-ата минута, когато точен беше Майк Франтц.

В първата атака за втората част домакините също удариха страничния стълб, а малко след това гредата помогна още веднъж на "96" след грешка на вратаря Рон-Роберт Цийлер.

Всичко изглеждаше решено в 81-ата минута, когато Марк-Оливер Кемпф заби кълбото в мрежата за 2:0. Веднага след това обаче защитникът сгреши грубо и Битенкурт се разписа за 2:1. Още по-голям гаф обаче допусна стражът Роман Бюрки в 95-ата минута и Хановер стигна до точката.

Първенството в германския елит се подновява на 30 януари.