Ястрежeбски удари СКРА с 3:2 в Белхатов, шампионите с втора загуба в Полша

Отборът на Ястрежeбски Венгел (Ястжембие-Здруй) нанеса втора загуба на шампиона на Полша СКРА Белхатов с 3:2 (20:25, 29:27, 25:23, 18:25, 15:11) в мач от 16-ия кръг на Plus Liga, който се игра пред 2700 зрители в "Хала Енергия" в Белхатов.

Домакините поведоха с 1:0 гейма, но възпитаниците на Роберто Пиаца обърнаха развоя на мача до 2:1 гейма. Шампионите изравниха до 2:2 гейма, но в тайбрека гостите бяха по-убедителни и спечелиха с 15:11 и мача с 3:2.

Мигел Анхел Фаласка започна двубоя без Мариуш Влазли, Анджей Врона и либерото Фердинад Тиле, но се наложи да ги пусне в игра по-късно.

Збигнев Бартман заби 22 точки (3 аса, 2 блока, 43% ефективност в атака, 7% перфектно и 20% позитивно посрещане) за успеха на Ястрежбески Венгел, а Матеуш Малиновски добави 18 точки (60% ефективност в атака) и бе избран за MVP. Ален Пайенк се отличи със 17 точки (3 аса, 3 блока, 55% ефективност в атака).

Факундо Конте заби 25 точки (3 аса, 1 блок, 62% ефективност в атака, 35% перфектно и 52% позитивно посрещане), а влезлият като резерва Мариуш Влазли добави още 12 точки (1 блок, 58% ефективност в атака). Карол Клос добави още 11 точки (1 ас, 5 блока, 55% ефективност в атака).

Въпреки загубата СКРА Белхатов остана лидер в Plus Liga с 40 точки, колкото вече има и вторият Асеко Ресовия (Жешув). Ястрежебски Венгел записа 12-а победа от началото на сезона и с актив от  33 точки остана на 5-о място.

СКРА БЕЛХАТОВ - ЯСТРЕЖЕБСКИ ВЕНГЕЛ (ЯСТЖЕМБИЕ-ЗДРУЙ) 2:3 (25:20, 27:29, 23:25, 25:18, 11:15)

СКРА БЕЛХАТОВ: Николас Уриарте 1, Никола Марешал 7, Факундо Конте 25, Михал Винярски 10, Карол Клос 11,  Сречко Лисинац 10 - Каспер Пиехоцки-либеро (Мариуш Влазли 12, Анджей Врона 5, Войчех Влодарчик 1, Алекса Бърджович, Фердинанд Тиле-либеро)
Старши-треньор: Мигел Ангел Фаласка
ЯСТРЕЖЕБСКИ: Патрик Чарновски 9, Михал Масни 1, Матеуш Малиновски 19, Збигнев Бартман 22, Ален Пайенк 11, Кжиштоф Гиерчински 7 - Дамиан Войташек-либеро (Матеуш Канчок, Гжегош Кошок, Гийом Кеск, Дмитро Филипов)
Старши-треньор: Роберто Пиаца.