Младежки национал с голям мач в Англия - обявиха го за герой (видео)

Българският вратар на Мансфийлд Димитър Евтимов изигра невероятен мач при гостуването на АФК Уимбълдън и помогна на тима си да постигне много ценна победа с 1:0. Младежкият национал направи серия от великолепни спасявания и има най-голяма заслуга за успеха на Мансфийлд, който е едва втори за отбора на Адам Мъри далеч от дома и го изкачи на 16-о място в класирането на Лига 2.

Гостите останаха с човек по-малко още преди почивката, след като Робърт Тейлър получи директен червен картон в 33-ата минута. Това принуди състава на Мансфийлд изцяло да се защитава, но Евтимов беше непробиваем и буквално отчая нападателите на АФК Уимбълдън.

В началото на втората част Вадейн Оливър отбеляза единствения гол за гостите, а до края на двубоя главно действащо лице беше отново Евтимов, който с намесите си запази резултата непроменен.

Сайтът на Мансфийлд изготви специално видео с героичните изяви на българина, а мениджърът Адам Мъри не спести похвалите си по негов адрес.

"За Дими може би е разочароващо, че не играе толкова често, колкото заслужава, но причината е, че имаме и друг вратар, който се справя великолепно в лицето на Саша Стюдър. Конкуренцията между двамата им помага постоянно да са във форма и да стават все по-добри. Много съм щастлив за Евтимов, защото той показа на всички какво може", каза щастливият Мъри.

Димитър Евтимов е продукт на школата на Чавдар (Етрополе), подобно на халфа на Палермо Ивайло Чочев. През 2011 година талантливият страж подписа с бившия европейски клубен шампион Нотингам Форест, откъдето го преостъпваха неколкократно на по-нискоразредни тимове.

Евтимов има и 4 мача за младежкия национален отбор на България.