Реми на "Лос Карменес" в последния мач на Контра

Отборите на Гранада и Хетафе направиха 1:1 в среща от 16-ия кръг на Ла Лига. Джон Кордоба откри резултата в 40-ата минута, а Емилиано Веласкес изравни в 78-ата. Това беше последният мач на наставника на "сините" Козмин Контра, който заминава за Китай.

Нито един от двата тима не направи достатъчно, за да отбележи преди почивката. Въпреки това Джон Кордоба намери пътя към мрежата. В 40-ата минута Алан Ниом центрира, Фран Рико отклони, Юсеф Ел-Араби също игра с топката и Кордоба я прати зад голлинията. Преди гола домакините изградиха атака с 11 точни подавания.

И през втората част положенията не бяха много. Андалуският тим се опитваше да затвори мача на контраатака. В 78-ата минута централният бранител на гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" Веласкес изравни. Педро Леон центрира от фаул и сякаш единственият, който не беше в засада, отбеляза - 1:1.

Гранада остава в зоната на изпадащите преди коледно-новогодишните празници. Хетафе записа трето поредно равенство.