Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Голово шоу без Чочев влезе в историята на Палермо (видео)

Отборът на Палермо пропусна отлична възможност да запише важна победа при гостуването си на Аталанта в последния си мач за 2014 година. Сицилианците водеха с 3:1 на почивката в Бергамо, но накрая двубоят завърши 3:3. Родният футболист Ивайло Чочев не взе участие в срещата, която влезе в историята на “розовите”. За първи път Палермо записа осем поредни мача без поражения в Серия “А”.

Двубоят започна ударно за гостите, които в 16-ата минута водеха с 2:0 след два красиви гола. Първо Лука Ригони с удар от въздуха откри резултата в 3-ата минута, а след това със своето четвърто попадение Франко Васкес заслужи аплодисментите в 16-ата минута след уникално изпълнение. Той прехвърли стража на домакините с фин удар от над 22 метра.

Палермо бе пълен господар на терена и като по чудо не се стигна до трети гол. Вместо това Аталанта се върна в мача с гол от дузпа на Херман Денис в 40-ата минута. Поради протести за решението на Орсато бе изгонен Джузепе Якини.

Секунди преди края на първата част “розовите” отново дръпнаха с два гола. Пауло Дибала мина като на парад през защитата на Аталанта и намери Васкес, който отбеляза своя пети гол този сезон.

През втората част ”нерадзурите” се хвърлиха в атака и първо чрез Макси Моралес в 55-ата минута намалиха, а след това Денис се възползва от грешка на защитата на гостите и изравни за 3:3. Нападателят имаше само един гол през този сезон до днес.

До края на срещата и двата тима се опитаха да вкарат победен гол, но такъв не падна.

Седмото равенство за тима на Чочев донесе 22-ата точка на отбора и 10-ото място в класирането, докато шестото равенство за Аталанта остави тима с 15 точки на 17-ото място.