Градинаров - Братоев 17:12! Тулуза - Аячо 3:1 в "БГ дербито" на Франция

Националът Мирослав Градинаров и неговият Спасерс (Тулуза) спечели българското дерби срещу друг роден национал Валентин Братоев и неговия тим Газилек (Аячо) във Франция. Тулуза и Миро Градинаров победиха Аячо с 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 25:20) в мач от 12-ия кръг на Лига АМ в зала "Андре Бруюа".

Мирослав Градинаров заби 17 точки (2 аса, 2 блока, 46% ефективност в атака, 75% перфектно и 75%  позитивно посрещане). Тибо Росар изигра феноменален мач и стана най-резултатен в двубоя с 27 точки (1 ас, 4 блока, 71% ефективност в атака, 87% перфектно и 96% позитивно посрещане от 23 отиграни топки!!!).

Валентин Братоев започна двубоя като резерва за Аячо, но се появи в игра още в първата част и записа 12 точки (1 ас, 48% ефективност в атака, 30% перфектно и 90% позитивно посрещане. Македонецът Йовица Симовски бе най-резултатен за гостите с 22 точки (1 ас, 1 блок, 49% ефективност в атака).

Така Миро Градинаров и неговите съотборници записаха 7-а победа и с актив от 21 точки заемат  7-о седмо място във временното класиране. Валентин Братоев и Аячо има същият актив от 7 победи и 5 загуби и 21 точки, но с по-добро геймово съотношение заема 5-о място във временното класиране.

ТУЛУЗА - АЯЧО 3:1 (25:20, 23:25, 25:17, 25:20)

ТУЛУЗА: Давиде Саита 3, МИРОСЛАВ ГРАДИНАРОВ 17, Тревор Клевено 14, Тибо Росар 27, Андре Луиз Радтке 9, Филип Титога 9 - Факундо Сантучи-либеро (Ромен Девезе, Дмитрий Валгенвиц)
Старши-треньор: Седрик Енар
АЯЧО: Йоан Жумел 1, Йовица Симовски 22, Брет Дайли, Жулиен Лавени 7, Флориан Лакаси, Йоргос Петреас 10 - Дъснит Уотън-либеро (ВАЛЕНТИН БРАТОЕВ 12, Жан Пиер Бояр 2, Тома Деремез, Руди Верхьоф 5)
Старши-треньор: Фредерик Фернандес.